wpis

Jak wybrać zespół weselny w Legnica, Złotoryja, Lubin?

Jak wybrać zespół weselny?
Wesele to uroczystość zwieńczająca ślub kochających się ludzi. To też okazja do spotkania się z dawno niewidzianymi krewnymi, znajomymi, wspólna zabawa do rana. Dobra zabawa to nie tylko suto zastawione stoły, ale także cała noc przy tanecznej muzyce. Dlatego wybór odpowiedniego zespołu weselnego, jest niezwykle ważny, dla powodzenia całej imprezy. Jak wybrać zespół weselny, aby wszyscy dobrze się bawili? I jak sprawić by spełniał nasze oczekiwania? Czytaj dalej.

1. Jaka muzyka nas interesuje?
Zanim zaczniesz szukać zespołu weselnego, zastanów się, przy jakim stylu muzycznym, mają i będą chcieli się bawić goście. Większość zespołów weselnych jest w stanie grać wybrane piosenki, ale niekoniecznie będą się dobrze spisywać z takim repertuarem. Tak, więc wybór grupy specjalizującej się w danej kategorii, na której nam zależy, jest istotny dla wysokiej jakości oprawy. Zespół nie będzie grał przez godzinę czy dwie, tylko przynajmniej do późnych godzin nocnych. Dlatego ważne jest, aby dany repertuar był w miarę bogaty. Dobrze zapytać się także, o możliwość grania od czasu do czasu piosenek na życzenie od gości.

2. Na, co nas stać?
Zespół to jeden z wielu elementów wesela, dlatego kwestia finansów, jakie mogą być przeznaczone na kapelę, jest zazwyczaj ograniczona. Ustal dokładnie, ile możesz wydać na zapewnienie tego typu atrakcji. Zastanów się tez, czy ma to być głośna, duża grupa muzyków, czy może kameralna kapela. Przesadnie nie oszczędzaj. Nie chcesz amatorów za kilkadziesiąt złotych, którzy nie będą umieli zachęcić gości do zabawy. Lepiej także zatrudnić nieco droższy zespół, który gra na tego typu uroczystościach od wielu sezonów, niż tanią, początkującą grupę, która może się nie sprawdzić.

3. Doświadczenie w obsłudze wesel.
Zespół weselny, w mniejszym lub większym stopniu podczas tego typu uroczystości powinien też pełnić funkcję jednostki prowadzącej imprezę, a nie tylko żywym odtwarzaczem muzyki. Dlatego dobrze, aby w kapeli znajdowała się osoba, która nie boi się inicjować zabaw, zapowie taniec Państwa Młodych itp. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tradycyjnymi oczepinami, warto ustalić ich przebieg i to czy osoba prowadząca je, będzie umiała nakręcić zabawę. W kwestii oczepin warto dokładnie ustalić reguły, tak by zabawy były miłym wspomnieniem, a nie przesadnym ośmieszaniem gości.

4. Gdzie szukać sprawdzonych zespołów weselnych?
W tej chwili możemy sprawdzić ogłoszenia, portfolio o referencje w Internecie. Każdy zespół, który podchodzi poważnie do wykonywanego zadania, posiada choćby najmniejszą wizytówkę internetową, a czasami nawet witrynę z próbkami swojej działalności. Do tego Internet pozwala nam na zapoznanie się z opiniami innych osób na temat konkretnej grupy. W ten sposób łatwiej nam ustalić poziom kapeli oraz to, jak z nią współpracuje.

5. O czym jeszcze pamiętać?
Zawsze spisujemy umowę z wybranym zespołem. W umowie oprócz podstawowych kwestii jak wynagrodzenie i termin warto dodać takie ustalenia w formach aneksów jak to, w jaki sposób będzie prowadzana impreza, czy zespół otrzyma wyżywienie i nocleg po imprezie, czy członkowie kapeli mogą spożywać alkohol oraz w jaki sposób ma się prezentować.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.